eleganckie zaproszenia ślubne

Czasem nadchodzi ta chwila w życiu kiedy musimy zdecydować się na zaproszenia weselne.

W pierwszej kolejności jednak warto przejrzeć kilka wzorów na , by zainspirować się i stworzyć coś co perfekcyjnie pasuje do naszego wesela.

Quilling- szuka ozdabiania

Quilling (ang. ?nawijać na pióro lub rurkę?1) technika z rodzaju papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Przygotowane elementy najczęściej naklejane są na zdobioną powierzchnię tak, że powierzchnia paska papieru jest w stosunku do niej prostopadła.
Rzadziej z elementów skleja się samodzielne kompozycje dekoracyjne.
Technika wywodzi się prawdopodobnie z jubilerskiej techniki filigranu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Quilling

Ważny punkt przy organizacji wesela

Ślub to ważne wydarzenie, a zaproszenia na niego muszą być odpowiednio dobrane do stylu w którym wesele jest organizowane.
Jest to kolejna ważna rzecz na liście przyszłego małżeństwa i nie należy jej pomijać. Przygotowanie zaproszeń samemu może wymagać zbyt dużej ilości czasu, który przecież jest też potrzebny przy organizacji innych spraw związanych z zamążpójściem.
Dlatego wiele par decyduje się na zamówienie gotowych zaproszeń, albo jedynie jest projektują i dają do realizacji drukarni internetowej lub studia kart i zaproszeń.

Tradycja imienin

eleganckie zaproszenia ślubne
Imieniny ? zwyczaj świątecznego obchodzenia (czasami hucznego) dnia świętego lub błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza lub innego dnia, tradycyjnie przypisywanego temu imieniu.
Zwyczaj szczególnie popularny w Polsce (z wyjątkiem Górnego Śląska i Kaszub), ale także obecny w regionach katolickich np.

Bawarii.

Imieniny obchodzi się również w Bułgarii, w Grecji, w Szwecji, w Czechach, na Węgrzech i Łotwie, a kiedyś i w Rosji.
W Szwecji oficjalną listę imienin publikuje Królewska Szwedzka Akademia Nauk. Zwykle wiąże się ze składaniem życzeń i wręczaniem prezentów solenizantowi. Czasem można spotkać się ze zwyczajem, że jeśli jest więcej niż jeden święty lub błogosławiony (patron) imienia (tj. jeśli jest kilka dat imienin w kalendarzu), imieniny obchodzi się w dniu wypadającym jako pierwszy w kolejności po urodzinach.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Imieniny.
Dodane: 16-02-2016 12:33

Tagi: ślub poligrafia wesele zaproszenia kartki karty