O biznesie - luksusowo

stwowego transportu miejskiego oraz z transportu prywatnego. Państwowy transport miejski opłacany jest na zasadzie kasowania biletów lub kupowania biletów miesięcznych. Natomiast prywatny transport miejski wykonywany jest na z

O biznesie - luksusowo

Formy transportu miejskiego

Na terenach miast wykonywane są różne formy transportu co bardzo ułatwia mieszkańcom miast codzienne funkcjonowanie. Mogą oni więc korzystać z państwowego transportu miejskiego oraz z transportu prywatnego. Państwowy transport miejski opłacany jest na zasadzie kasowania biletów lub kupowania biletów miesięcznych.

Natomiast prywatny transport miejski wykonywany jest na zasadzie wniesienia odpowiedniej opłaty, która zwykle jest nieco mniejsza od opłaty za przejazd państwową komunikacją miejską. Zdarza się również, że na terenie niektórych miast wykonywany jest bezpłatny transport miejski. Przeznaczony jest on dla studentów, dla osób starszych i dzieci lub dla wszystkich pasażerów. Wszystko zależy od tego, jak wiele środków pieniężnych miasto może przeznaczyć na transport swoich obywateli.


Pierwszy port powstał na bazie dotychczasowego

Liczba odprawianych pasażerów klasyfikuje Port lotniczy w Gdańsku jako port lotniczy regionalny główny i jest to obecnie 3. polski port lotniczy za warszawskim lotniskiem Chopina, oraz krakowskimi Balicami.

Gdańsk posiada cywilny port lotniczy od 1919. Pierwszy port powstał na bazie dotychczasowego lotniska wojskowego w Gdańsku-Wrzeszczu, w ówczesnej dzielnicy Danzig-Langfuhr. W okresie międzywojennym obsługiwał on połączenia m.in. z Berlinem, Czerniachowskiem, Elblągiem, Królewcem, Hamburgiem, Leningradem, Lwowem, Malborkiem, Moskwą, Olsztynem, Słupskiem, Szczecinem i Warszawą; po II wojnie światowej: z Bydgoszczą, Katowicami, Krakowem, Rzeszowem, Szczecinem, Warszawą i Wrocławiem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy


Powierzchnia terminala dzięki inwestycji powiększyła się

W styczniu 2014 rozpoczął się drugi etap budowy, rozbudowa terminalu T2, zakończony we wrześniu 2015 roku. W rozbudowanym kosztem 150 mln zł terminalu otwarto nową strefę przylotów z pięcioma karuzelami do odbioru bagażu. Powierzchnia terminala dzięki inwestycji powiększyła się o 15 tys. m kw. Ogółem przepustowość portu wzrosła dzięki inwestycji z 5 do 7 mln pasażerów rocznie. Równocześnie oddano do użytku łącznik komunikacyjny do nowego przystanku kolejowego, nową pętlę autobusową, zmodernizowany układ drogowy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy



© 2019 http://sztuka.pisz.pl/