O projektowaniu i realizowaniu pomysłów na wnętrze

czenia minimalistyczne maja swój urok, a może raczej jego brak? W każdym razie...to ostatnio popularny styl, sprawdzający się dla ludzi zorganizowanych i uporządkowanych. Nowoczesny minimalizm świetnie sprawdzi się np. w biurze, g

Dodane: 14-11-2015 09:27
O projektowaniu i realizowaniu pomysłów na wnętrze Miłe dla oka umeblowanie to generalnie klucz do dobrego wystroju wnętrza. Dla stylu prowansalskiego, oczywiście , a dla różnych innych... Artykuł o wystroju wnętrz!

Minimalizm

Pomieszczenia minimalistyczne maja swój urok, a może raczej jego brak? W każdym razie...to ostatnio popularny styl, sprawdzający się dla ludzi zorganizowanych i uporządkowanych. Nowoczesny minimalizm świetnie sprawdzi się np. w biurze, gdzie nie powinno być dużo detali odwracających uwagę od pracy.

Ważne jest również oświetlenie, które powinno być dość dobre. Żyrandole klasyczne odpadają, ponieważ są za ciężkie do tego stylu pomieszczeń. Dobrze sprawdzają się lampy stojące oraz nowoczesne lampy wiszące, albo wręcz żarówki na kolorowych kablach.


Norwegia i domy norweskie

Style norweskie są doskonałe w nowoczesnym budownictwie, ale również do przerobionych na mieszkania loftach, ze względu na surowych charakter budynku. W tym stylu dominuje surowość, ale też i prostota. Dominujący kolor to biały, ale można też oscylować w okolicach beżu i brązów.

Meble drewniane o jednolitej kolorystyce i bryle. Jednak nie zabraknie również detali takich jak puchate dywany, koce, obrazy w geometryczne wzory oraz przedmioty codziennego użytku. Takie wnętrza doskonale oddają charakter górskich krajobrazów i wprowadzają do domu bardzo stonowany klimat.


Boazeria- co to właściwie jest?

Boazeria (fr. boiserie) ? element dekoracyjny, drewniana okładzina ścian lub sufitów.

Bywała ozdabiana snycerką, intarsją, polichromią. Bywała malowana, lakierowana lub złocona.

Znana w starożytności, stosowana w gotyku, renesansie, klasycyzmie i współcześnie. Terminem tym obejmuje się także montowane na ścianach listwy z innych materiałów, np. PCW - boazeria PCW, korek ? boazeria korkowa.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Boazeria© 2019 http://sztuka.pisz.pl/