Proteiny - pomocne substancje przy treningu

ele sposobów i siłownia czy fitness to tylko kilka opcji. Jazda...rowerem, na wrotkach czy bieganie to też formy treningu i warto je wplatać pomiędzy ćwiczenia na siłowni. Jeżeli nie mamy pieniędzy na karnet na siłownię czy zwycza

Proteiny - pomocne substancje przy treningu Wspomaganie budowania masy mięśniowej czy też diety wymaga odpowiednich środków. Można na przykład zażywać ponieważ daje najlepsze rezultaty.

Trening bez sprzętowy

Trenować można na wiele sposobów i siłownia czy fitness to tylko kilka opcji. Jazda...rowerem, na wrotkach czy bieganie to też formy treningu i warto je wplatać pomiędzy ćwiczenia na siłowni. Jeżeli nie mamy pieniędzy na karnet na siłownię czy zwyczajnie nie mamy czasu na regularne ćwiczenia można trenować bez sprzętu.

Przy tego rodzaju trenowaniu wykorzystuje się masę własnego ciała do budowania masy mięśniowej i odchudzania. Podstawowa różnica pomiędzy treningiem na siłowni, a takim bez sprzętu to na pewno wolniejsze postępy. Jednak trenowanie bez sprzętu ma swoje zalety i bez wątpienia przynoszą równomierny przyrost masy mięśniowej, co oznacza minimalne ryzyko wystąpienia rozstępów.


Geneza fitnessu

Początki fitnessu łączyć należy z wynalezieniem i rozpowszechnieniem podstawowej formy gimnastyki rekreacyjnej jaką był aerobik. Kolebką aerobiku są Stany Zjednoczone. Za wynalazcę tej formy ćwiczeń uznawany jest dr Kenneth Cooper, który w latach 70. był lekarzem w Narodowej Agencji Aeronautyki USA (NASA). Opracowywał on programy kondycyjne dla amerykańskich kosmonautów. Przeprowadził liczne badania na wielu tysiącach osób, które pozwoliły mu na stworzenie założeń aerobiku.

Cechą charakterystyczną ćwiczeń "aerobowych" (czyli tlenowych) było to, że układ krążenia i oddychania ćwiczącego pracował w ten sposób, aby organizm mógł w trakcie ćwiczeń pobierać dostatecznie dużo tlenu i unikać okresów niedotlenienia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fitness


Przed treningiem

Bezpośrednio przed treningiem właściwym należy się rozgrzać, pozwoli to naszym mięśniom przygotować się do ćwiczeń oraz zmniejszymy ryzyko wystąpienia kontuzji i innych urazów. Rozgrzewka trwa zazwyczaj około 15 minut i obejmuje możliwie jak najwięcej partii mięśniowych naszego ciała.

Generalna zasada rozgrzewania się: 'od głowy do stóp' czyli ćwiczenia zaczynamy od krążeń głową i po kolei przechodzimy do niższych partii ciała. Bardzo ważne jest, aby nie rozgrzewać się 'na szybko' ponieważ już przy samej rozgrzewce możemy się nadwyrężyć i będziemy mieli po treningu.


Węglowodany i substancje wspomagające

Węglowodany szybkotrawione, zawierają je takie produkty jak na przykład banany. Należy je przyjmować po treningu, najlepiej od razu. Pomoże to zregenerować siły i zwiększy ilość glikogenu mięśniowego. Dodatkowo warto zażyć białko serwatki, aby uzupełnić możliwe niedobory białek. Takich rzeczy można wymienić jeszcze wiele. Oczywiście bardzo dużo zależy od samego organizmu, przecież każdy ma inną wytrzymałość oraz może inaczej zareagować na niektóre substancje. Najważniejsze to obserwować swoje ciało i stwierdzić co działa na nas lepiej, a co gorzej.


Dwa suplementy przedtreningowe

W sprawie suplementów przed treningiem można by wiele powiedzieć i pewnie każdy trener ma swoje ulubione substancje, które poleca swoim podopiecznym. Według specjalistów arginina i glutamina są idealnym zestawem do zażycia przed treningiem. Zaleca się stosowanie po 5 gramów każdego z nich. Ten zestaw zwiększa produkcję tlenku azoty, który spowoduje lepsze ukrwienie, a co za tym idzie nasze mięśnie będą lepiej odżywione w podstawowe substancje: hormony, glukoza, minerały i witaminy. Dodatkowo zwiększy to ilość energii na trening.



© 2019 http://sztuka.pisz.pl/