Mało jest posesji bez ogrodzenia, przynajmniej takich używanych. Ogrodzenie powinno być solidne i stabilne, dlatego warto zafundować sobie takie, które posiada te cechy. Dlatego to dobry wybór.
Z Wikipedii: Funkcje żywopłotu
Żywopłot jest zazwyczaj liniową formą rozplanowania nasadzeń drzew lub krzewów, które sadzone są w niewielkiej odległości od siebie dla uzyskania najczęściej niewysokiej, zwartej ściany zieleni. Funkcją żywopłotu może być kształtowanie specyficznej przegrody wydzielającej pewne części ogrodu, podkreślenie szlaków komunikacyjnych, zaznaczenie granic obiektu, podkreślenie osi kompozycyjnych czy izolacja od hałasu, wiatru i zanieczyszczeń.
Cięte żywopłoty (zwykle grabowe, bukszpan) były często zakładane w częściach centralnych parków na jednej z osi kompozycji, którą miały podkreślać i wzmacniać lub były rozplanowywane wzdłuż murów okalających zorganizowaną formę zieleni jako element traktu spacerowego. Jako część traktu żywopłoty pełnią podobne funkcje co aleja, naprowadzając spacerowicza w miejsca parku szczególnie ciekawe i interesujące.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żywopłot
Wikipedia i historia budowania płotów
Płoty w postaci przeplatanych gałęziami pali występowały na terenie Polski dość długo, w późniejszym okresie używać zaczęto wikliny lub sznurów do wiązania mniejszych palików z przęsłami, które z kolei mocowane były do większych drewnianych słupów. Dopiero produkcja masowa gwoździ, spowodowała, że mniejsze paliki, a później sztachety zaczęto łączyć nimi z przęsłami, a te ze słupkami. Z kolei upowszechnienie cementu jako materiału do tworzenia zaprawy murarskiej spowodowało tworzenie słupów betonowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Płot
Ogradzamy teren
Dziś tak naprawdę bardzo dużo domów jednorodzinnych posiada rozmaite ogrodzenia. Nie wynika to z chęci pokazania stylu i wygody, ale ma to za zadanie chronić nasz dom przed różnej maści intruzami. Zabezpieczenie własnej posesji w dobie niebezpiecznych czasów ma coraz więcej zwolenników. Nie chodzi jednak tylko i wyłącznie o kwestię bezpieczeństwa. Ogrodzenie posesji czy też terenu należącego do nas to nasz obowiązek. Ogrodzenie czy to z siatki, czy też z metalu możemy bez problemu postawić samodzielnie.
Wystarczy, tylko że kupimy określony komplet wraz ze słupkami dzięki temu bardzo szybko poradzimy sobie z tym niewymagającym zadaniem. Zanim jednak cokolwiek zakupimy, musimy przeanalizować ceny. Ogrodzenie z metalu będzie droższe od ogrodzenia z drewna jednak co za tym idzie, będzie o wiele bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i nie trzeba będzie je tak często odnawiać. W tym wszystkim widzimy przede wszystkim korzyści, z których powinniśmy skorzystać Budowanie własnego ogrodzenia to nic trudnego pod warunkiem, że znamy się na rzeczy.